Η επιτροπή της Διεύθυνσης Παραστατικών Τεχνών και Κινηματογράφου του υπουργείου Πολιτισμού και Αθλητισμού, προτίμησε την «Πολυξένη», από την ταινία «1968» του Τάσου Μπουλμέτη.
Μεγάλη συναυλία στο Ηρώδειο - «Τραγουδάμε για την Ίμβρο» - Νταλάρας, Γλυκερία, Θαλασσινός, Daly, Ξυδάκης και Μητσιάς
Η «Πολυξένη» είναι ένα δράμα εποχής, με την πρωταγωνίστρια να φτάνει στην Κωνσταντινούπολη από το ορφανοτροφείο Καβάλας, να μεγαλώνει όμορφα στην Πόλη ώσπου χάνει τους θετούς γονείς της και αρχίζουν τα προβλήματά της.
[dynamic-sidebar id=”post-area-diabaste”]