Την κ. Σακελλαροπούλου υποδέχθηκαν ο δήμαρχος Αθηναίων, Χάρης Δούκας και ο πρόεδρος του Συνδέσμου Φυλακισθέντων και Εξορισθέντων Αντιστασιακών 1967-1974, Ευάγγελος Γκιουγκής.
Νίκος Ανδρουλάκης: «Έχουμε ανάγκη μια νέα Μεταπολίτευση, μια νέα ουσιαστική αλλαγή»
Στη συνέχεια, η Πρόεδρος της Δημοκρατίας ξεναγήθηκε στο υπό ανακαίνιση Μουσείο Αντιδικτατορικής Δημοκρατικής Αντίστασης, παρουσία και της Χριστίνας Μουστακλή.
Ειδήσεις σήμερα
Σωκράτης Φάμελλος: «Σήμερα τιμούμε όλους, όσους πάλεψαν ενάντια στην χούντα των συνταγματαρχών»
Έρχεται η δραματική κωμωδία «Στο διπλανό δωμάτιο ή το έργο του δονητή», στο θέατρο Βρετάνια 2024-25