Σίγουρα είχε ένα παραπάνω ενδιαφέρον, μιας και ένας από τους ηθοποιούς είναι ο Τζόι Άλγουιν, ο εδώ και ενάμιση χρόνο σύντροφός της. Ο Άλγουιν υποδύεται στην ταινία τον αυλικό της Βασίλισσας Αν και πολύ λογικά η 28χρονη τραγουδίστρια θέλησε να στηρίξει την προσπάθεια του.
Η Τέιλορ Σουίφτ εκθείασε με ένα Instagram story το The Favourite. «Το The Favourite είναι ένα φαινόμενο. Πρέπει να το δείτε». Μάλιστα, η Σουίφτ είχε βάλει και το swipe up για να παραπέμψει τους ακόλουθούς της σε αγορά εισιτηρίων για να δουν την ταινία.
Αλίκη Βουγιουκλάκη: Το τρισάγιο για τα 28 χρόνια από τον θάνατό της - «Κανείς δεν σε ξέχασε» έγραψε ο γιος της
Πρόκειται για μόλις ένα μικρό από τα πολλά παράσημα που αναμένεται να πάρει η ταινία όσο θα προβάλλεται στις αίθουσες.
Στα καθ΄ημάς, ο Λάνθιμος και το The Favourite θα κυκλοφορήσει στις ελληνικές αίθουσες από την Odeon τον ερχόμενο Φεβρουάριο.
[dynamic-sidebar id=”post-area-diabaste”]