Το εντυπωσιακό αεροπλάνο θα εισέλθει στο FIR Αθηνών από Χίο συνοδευόμενο από ελληνικά F16, θα πετάξει πάνω από την Αθήνα και θα ανέβει βόρεια προς τη Θεσσαλονίκη.
Χαμόγελο του Παιδιού: Συναγερμός για εξαφάνιση 17χρονου από την Καλαμαριά
Πιθανότατα δεν θα είναι ορατό με γυμνό μάτι καθώς θα πετάξει στα 22.000 πόδια. Σύμφωνα με πληροφορίες, τα ελληνικά μαχητικά θα συνεχίσουν να το συνοδεύουν και στα Σκόπια, από όπου θα συνεχίσει την πορεία του για τη Μεγάλη Βρετανία.
Το αμερικανικό αεροσκάφος κάνει επίδειξη σημαίας και περνά πάνω από όλες τις χώρες του ΝΑΤΟ επί ευρωπαϊκού εδάφους, αλλά και από την Τουρκία.