Εφυγε από τη ζωή ο πατέρας του Αντώνης ο οποίος νοσηλευόταν στο 251 Γενικό Νοσοκομείο Αεροπορίας από τις 15 Ιανουαρίου υποφέροντας από αναπνευστικά προβλήματα.
Eνας πνιγμός την ημέρα στις θάλασσες - Ο καύσωνας αυξάνει τους κινδύνους για τους κολυμβητές άνω των 60 ετών
Υπήρξε παίκτης του Παγκρατίου και της εθνικής ομάδας μπάσκετ των Ανδρών και διέπρεψε με τις φανέλες τους τις δεκαετίες του ’60 και του ’70.
Φόρεσε εννιά φορές το εθνόσημο, με παρουσία (έφηβος ακόμη) στη Βαλκανιάδα του 1964, αλλά και στο Eurobasket της επόμενης χρονιάς, όπου ήταν ο 12ος παίκτης.
[dynamic-sidebar id=”post-area-diabaste”]