«Το απολαύσαμε σήμερα. Αυτός ο αγώνας ήταν ξεκάθαρα πολύ πιο δύσκολος από τους προηγούμενους. Ήταν δύσκολο να αντιμετωπίσουμε τις διάφορες συνθήκες που βρίσκαμε. Κάναμε πολύ καλή εκκίνηση και διατηρήσαμε τη διαφορά μέσα στη κούρσα αλλά στα τελευταία 400μ. θέλαμε απλά να τερματίσουμε», δήλωσε η Μπούρμπου αμέσως μετά την απονομή του χρυσού μεταλλίου.
Παναθηναϊκός: Ο Γιαννακόπουλος ανακοίνωσε την ανανέωση της συνεργασίας με τον Αταμάν για τρία χρόνια
Οι δύο νεαρές Ελληνίδες δεν αποτέλεσαν έκπληξη για όσους γνωρίζουν το άθλημα, αφού είχαν ήδη αποδείξει την αξία τους και στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα της Γαλλίας, την περασμένη χρονιά, κατακτώντας και εκεί την πρώτη θέση και το χρυσό μετάλλιο.
[dynamic-sidebar id=”post-area-diabaste”]