Πρωταγωνιστές ήταν ο Γιώργος Χρανιώτης ως θύτης και ο Γιάννης Σπαλιάρας ως θύμα. Ο πρώτος έπαιξε τον ρόλο του τρελού ο οποίος σκαρφιζόταν διάφορους τρόπους για να αποφύγει την σπατάλη μερίδων φαγητού. Μερικοί από αυτοί ήταν η βρώση καρύδας, η αφαγία και η τροφή με… ηλιακή ενέργεια.
Ντέμη Γεωργίου: Η απόφαση που πήρε η σύντροφός της μετά τον θάνατό της γνωστής σεφ
Τελικά ο Χρανιώτης κατέληξε να τρελαθεί και να κυνηγά κόσμο με τσεκούρι…