ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΤΥΠΟΣ
SPORTS

Super League 1: Παραμένει χωρίς νίκη η Λαμία, 2-2 με τον Αστέρα Τρίπολης

Newsroom eleftherostypos.gr

Στην αναμέτρηση με την οποία άνοιξε η αυλαία της 9ης αγωνιστικής της Super League, Λαμία και Αστέρας Τρίπολης αναδείχθηκαν ισόπαλοι 2-2. Τα τέρματα των γηπεδούχων σημείωσαν οι Ντέλετιτς (56΄ πεν.) και Τσούκαλος (69΄), ενώ για τον Αστέρα σκόραραν οι Μπαράλες (41΄ πεν.) και Ριέρα (78΄).

Στο πρώτο μέρος, οι ομάδες ήταν υποτονικές, έγινε κυρίως παιχνίδι κέντρου χωρίς ιδιαίτερες φάσεις. Στο 40ο λεπτό ο Αστέρας κέρδισε πέναλτι, όταν μετά από σέντρα του Ριέρα από τα δεξιά, η μπάλα βρήκε στο χέρι του Αντέτζο. Το πέναλτι μετέτρεψε σε γκολ ο Μπαράλες στο 41΄ και οι φιλοξενούμενοι πήγαν στα αποδυτήρια με προβάδισμα.

Στο δεύτερο μέρος, το ματς ήταν καλύτερο και στο 50΄ οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι σε μαρκάρισμα του Μουνάφο στον Ντέλετιτς. Η φάση ελέγχθηκε από τον VAR και ο Ντέλετιτς ευστόχησε στο πέναλτι που εκτέλεσε στο 56΄ ισοφαρίζοντας σε 1-1. Στο 69΄, Ο Τσούκαλος επιχείρησε συρτό σουτ μέσα από την περιοχή και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Παπαδόπουλου κάνοντας το 2-1 για τη Λαμία. Εννέα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 78΄ σε μια φάση διαρκείας στην περιοχή της Λαμίας, ο Τασουλής έκανε το σουτ, έδιωξε ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων, αλλά ο Ριέρα με νέο σουτ ισοφάρισε για τον Αστέρα σε 2-2.

Πριν την αναμέτρηση κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στο ματς, αφού οι ποδοσφαιριστές όλων των ομάδων της Super League αποφάσισαν να προχωρήσουν σε διαμαρτυρία για τη μη διεξαγωγή των πρωταθλημάτων των μικρότερων κατηγοριών.

Διαιτητής: Πέτρος Τσαγκαράκης

Κίτρινες: Σκόνδρας, Μπεχαράνο – Μπαράλες, Κώτσιρας, Τασουλής

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΛAMIA (Μπάμπης Τεννές): Επασί, Σκόνδρας, Ασίγκμπα, Αντέτζο, Αραμπούλι (66΄ Τσούκαλος), Ρόμανιτς, Μπεχαράνο, Μπαχανάκ, Καραμάνος, Μπουλούλης (99΄ Σαραμαντάς), Ντέλετιτς

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Mίλαν Ράσταβατς): Παπαδόπουλος, Κώτσιρας, Τασουλής, Σουάρεθ, Πασαλίδης, Μουνάφο (76΄ Φερνάντεθ), Βαλιέντε (88΄ Ιγκλέσιας), Ριέρα (88΄ Αλί Μπαμπά), Σίτο (76΄ Ντρούπι Γκόμες), Μπαράλες, Κρέσπι (65΄ Τίλικα)

Ειδήσεις

Κορωνοϊός: Οι «αριθμοί» κλειδώνουν την παράταση του lockdown

Διπλή Ανάπλαση: Όλα όσα πρέπει να ξέρετε για το γήπεδο του Παναθηναϊκού στον Βοτανικό και το πάρκο στη Λεωφόρο

Μυστικά και γκρίζες ζώνες στις μειώσεις ενοικίων [πίνακας και παραδείγματα]

Εικόνες φρίκης και θανάτου από τον 27χρονο τζιχαντιστή – Σοκάρει με την απολογία του

Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, ανά πάσα στιγμή στο EleftherosTypos.gr

Προτεινόμενα για εσάς

Super League 1: Ο Μάνος έστειλε τον Άρη ξανά στην κορυφή – 3-0 την ΑΕΛ στο «Αλκαζάρ»

Μιχάλης Μάρδας

Απίστευτα πράγματα στη Ριζούπολη: Ο Απόλλωνας κέρδιζε 3-0 τον Βόλο αλλά στο τέλος ισοφαρίστηκε!

Super League 1: Μεγάλο τρίποντο για την ΑΕΚ στην Τρίπολη – 2-1 τον Αστέρα

Super League 1: Δεύτερη σερί νίκη για τον ΟΦΗ – 2-1 τον ΠΑΣ Γιάννινα

Super League 1: Τζόλης και Βιεϊρίνια έδωσαν το τρίποντο στον ΠΑΟΚ – 2-0 τη Λαμία

Super League 1: Καλή εμφάνιση και επιστροφή στις νίκες για τον Παναθηναϊκό – 2-1 τον Παναιτωλικό

Super Leage 1: Άνετη νίκη με 4-1 του ΟΦΗ επί του Βόλου

Super League 1: Στις καθυστερήσεις γλίτωσε το κάζο ο ΠΑΟΚ – 2-1 με τον ΠΑΣ Γιάννινα

Super League 1: Η κορυφή δεν ζαλίζει τον Αρη – Νέο τρίποντο στο Αγρίνιο