Η αρμόδια πειθαρχική επιτροπή της ΕΠΟ τιμώρησε τους «πράσινους» για τα όσα έγιναν στο παιχνίδι των playoff με τον ΠΑΟΚ, με αφαίρεση βαθμών τόσο από τη φετινή όσο και από την επόμενη σεζόν, “κλείσιμο” της Λεωφόρου για δύο αγωνιστικές αλλά και χρηματικό πρόστιμο.
Το είπε και το έκανε ο Αντετοκούνμπο: Χάρισε παπούτσια σε όλη την Εθνική ομάδα!
Συγκεκριμένα, το «τριφύλλι» τιμωρήθηκε με αφαίρεση τριών βαθμών από τα φετινά πλέι οφ, ξεκίνημα με μείον δύο βαθμούς την ερχόμενη σεζόν, δύο αγωνιστικές κεκλεισμένων των θυρών και 41.500 ευρώ πρόστιμο τιμωρήθηκε ο Παναθηναϊκός.
Ωστόσο, αυτή η τιμωρία είναι εφέσιμη και η διοίκηση των “πρασίνων” σίγουρα θα καταθέσει έφεση για να μειωθεί η ποινή, η οποία θα εκδικαστεί μέχρι την Πέμπτη (01/06).