Η Βραζιλιάνα καλλονή βρέθηκε στις 15 του μήνα στο κόκκινο χαλί για να παραστεί στην πρεμιέρα της ταινίας Les Miserables. Θα αποτελούσε το επίκεντρο των φωτογράφων και των παρευρισκομένων ό,τι και να φορούσε. Ακόμα κι αν εμφανιζόταν τυλιγμένη με μια κουβέρτα ή 45 παλτό. Πόσο μάλλον με το φόρεμα που επέλεξε για την δεύτερη εμφάνιση της.
Η Αλεσάντρα Αμπρόζιο ήταν με κάθε έννοια φωτιά στα κόκκινα. Ή, για να θυμηθούμε και την ταινία, η γυναικάρα με τα κόκκινα. Το κόκκινο φόρεμα της, μάρκας Julien McDonald μπορεί να είχε μια αρκετά μακριά ουρά, είχε όμως και ένα μεγάλο κόψιμο στο ύψος των γλουτών, με αποτέλεσμα σε κάθε της βήμα να αποκαλύπτονται τα χιλιοπαινεμένα πόδια της.
Όταν δε πόζαρε επί τούτου μπροστά στους φωτογράφους, το απογείωσε. Δεν ήθελε και πολύ να φανεί κάτι περισσότερο. Ήταν με λίγα λόγια ένα άκρως αποκαλυπτικό ρούχο.
Guns N’ Roses: Δύσκολες ώρες για τον Slash - Πέθανε η 25χρονη κόρη του
Θα μπορούσε κάποιος να πει ότι έστησε τη δική της πασαρέλα στις Κάννες. Μια πασαρέλα με απόλυτη βασίλισσα εκείνη.