Τις στιγμές εκείνες κατέγραψε το κλειστό κύκλωμα που έχει στο ιατρείο του ο κ. Δημήτρης Τσάνης. Το ιατρείο βρίσκεται στην συμβολή των οδών Μιχαήλ Αγγέλου και Βλαχλείδη, στην καρδιά της πόλης των Ιωαννίνων.
Οριοθετήθηκαν άμεσα οι δύο διαφορετικές εστίες φωτιάς που ξέσπασαν στο Μαρκόπουλο Αττικής
Το υλικό από την κάμερα, το οποίο παραχώρησε στο epiruspost.gr, δείχνει τα εφιαλτικά δευτερόλεπτα από τον σεισμό των 5,3 Ρίχτερ που αναστάτωσε ολόκληρο το Νομό Ιωαννίνων.