Σύμφωνα με αυτόπτες μάρτυρες, ομάδα 20-30 εξωσχολικών, φορώντας κουκούλες και κρατώντας αντικείμενα, κινήθηκε προς το σχολείο, όπου σε παρακείμενους δρόμους ακολούθησε συμπλοκή με μαθητές.
Οριοθετήθηκαν άμεσα οι δύο διαφορετικές εστίες φωτιάς που ξέσπασαν στο Μαρκόπουλο Αττικής
Ο νεαρός τραυματίας μεταφέρθηκε στο Ιπποκράτειο Νοσοκομείο, ενώ οι ίδιες μαρτυρίες αναφέρουν ότι επεισόδιο συνέβη και χθες στην ίδια σχολική μονάδα χωρίς όμως να πάρει τη σημερινή έκταση και να υπάρξει τραυματισμός. Τα αίτια της συμπλοκής παραμένουν άγνωστα.
[dynamic-sidebar id=”post-area-diabaste”]