«Ο Λαυρέντης ήταν φίλος, η απώλεια που νιώθω είναι ουσιαστική, δεν μπορώ πραγματικά να ισορροπήσω με όλη αυτή τη λογική. Δεν το έχω συνειδητοποιήσει ακόμα αυτό που συμβαίνει, ήμασταν αδερφικοί φίλοι…
Φωτιά στα Χανιά - Εστάλη μήνυμα από το 112 για απομάκρυνση από Αγριλές και Λιβάδα
Μια παρέα που η ισορροπία της βασιζόταν στο πώς να αντιλαμβανόμαστε τη ζωή, συνυπήρξαμε, περνούσαμε όμορφα, είχαμε αντιλήψεις, απόψεις για την ζωή, για την ιδεολογία. Μας συνδέουν πολλά πράγματα και δεν θα μας χωρίσει τίποτα.
https://www.youtube.com/watch?v=UJLiOYFDNPc
Ήταν ένας χαμογελαστός άνθρωπος, ένας ιδιαίτερος τύπος, αγαπούσε πολύ τις παρέες, τους ανθρώπους…», είπε μεταξύ άλλων ο Γιάννης Ζουγανέλης.