Το εν λόγω σημείωμα αναρτήθηκε στο Twitter από την χρήστρια «Maria Davou» με το σχόλιο: «Σε σχολείο της Αθήνας, η δασκάλα της β δημοτικού τερματίζει το Xmas mood… Άπειρη ντροπή για τους εκπαιδευτικούς και τα σχολεία».
Σε σχολείο της Αθήνας, η δασκάλα της β δημοτικού τερματίζει το Xmas mood… Άπειρη ντροπή για τους εκπαιδευτικούς και τα σχολεία. pic.twitter.com/OYo5zZ2HzS
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ23/07/2024|16:07Τραγωδία στη Θεσσαλονίκη: Πέθανε ο 14χρονος που είχε τραυματιστεί σοβαρά μετά την ανατροπή τρακτέρ
— maria davou (@mariadavou) 11 Δεκεμβρίου 2017
Το σημείωμα γραφει: «Οποιο παιδί χαλάσει το στολισμό της τάξης θα του τσακίσουμε τα χέρια. Τα παιδιά και η δασκάλα του Β1».