H αμαξοστοιχία μετέφερε οπαδούς του ΠΑΟΚ και όταν έφτασε στο Μενίδι οι οπαδοί που τους περίμεναν άρχισαν να πετούν αντικείμενα και καπνογόνα εναντίον του τρένου, ενώ οι οπαδοί του ΠΑΟΚ, υποχρέωσαν τον μηχανοδηγό να ακινητοποιήσει το τρένο και κατέβηκαν για να απαντήσουν.
Το είπε και το έκανε ο Αντετοκούνμπο: Χάρισε παπούτσια σε όλη την Εθνική ομάδα!
Επενέβη η αστυνομία για να σταματήσουν οι συμπλοκές, προήχθησαν 9 άτομα, ενώ κατασχέθηκαν κράνη, σιδηρογροθιές, καπνογόνα, ρόπαλα, βόμβες μολότοφ, μαχαίρια και φωτοβολίδες.
Στις συμπλοκές τραυματίστηκαν 2 άτομα, ελαφρά, σημειώθηκαν ζημιές στα τζάμια της αμαξοστοιχίας και κάηκαν δυο μηχανές.