Ελεύθερος Τύπος
SPORTS

Όταν ο Μπολτ δοκιμάζει… ακοντισμό!

Υπάρχει κάτι που δεν μπορεί να κάνει ο Γιουσέιν Μπολτ; Ο 9 φορές Ολυμπιονίκης από τη Τζαμάικα δοκίμασε την τύχη του και στον ακοντισμό κατά τη διάρκεια προπονήσεων στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Ρίο ντε Τζανέιρο.

Βέβαια χωρίς την ίδια επιτυχία όπως στα 100 ή στα 200 μέτρα, όπου κατέκτησε χρυσά μετάλλια! Η βολή του Μπολτ ήταν στα 56 μέτρα, λίγο μικρότερη δηλαδή από τη βολή της τελευταίας γυναίκας ακοντίστριας στον τελικού του αγωνίσματος στο Ρίο που ήταν στα 57.7μ.! Σε καμία περίπτωση κοντά στη βολή των 90.3 μ. του χρυσού Ολυμπιονίκη, Τόμας Ρόλερ.

Αλλά Γιουσέιν Μπολτ είναι αυτός. Έχει δικαίωμα να κάνει ό,τι θέλει στους Ολυμπιακούς Αγώνες.

Πέθανε ο θρυλικός σφυροβόλος Γιούρι Σέντιχ

Ημιμαραθώνιος Αθήνας: Εκκίνηση από τον εγγονό του Μίκη Θεοδωράκη – Οι νικητές [εικόνες]

Συγκλονίζει η πρώτη Ολυμπιακή αθλήτρια του Αφγανιστάν: Οι γυναίκες θα αντισταθούμε

Μόνο εμβολιασμένοι στον μαζικό αθλητισμό – Συμμετοχή ανεμβολίαστων με αιτία και τεστ μόνο σε ποσοστό 5%