Λόγω της αδράνειας και προφανώς κακού σχεδιασμού που υπήρξε, οι φίλοι της Παναχαϊκής που ήρθαν οργανωμένα στο γήπεδο με πούλμαν (για το ματς που θα άρχιζε στις 20.00), αφέθηκαν να περάσουν σχεδόν όλο το γύρο του Σταδίου(!) για να πάνε στη θύρα 7.
Το είπε και το έκανε ο Αντετοκούνμπο: Χάρισε παπούτσια σε όλη την Εθνική ομάδα!
Το ματς άρχισε στις 20.05 και παίχτηκε το πρώτο ημίχρονο. Στη συνέχεια διεκόπη οριστικά, μετά από νέα ένταση στην ανάπαυλα και κάποια ακόμα επεισόδια αλλά και από εκτεταμένη χρήση χημικών δακρυγόνων από την αστυνομία – Με αποτέλεσμα την εκκένωση του Σταδίου κι ενώ το σκορ ήταν 1-0 υπέρ του Πανηλειακού (από γκολ στο 30′ του Κρεββατά).
Δείτε τα επεισόδια μεταξύ των οπαδών του Πανηλειακού και της Παναχαϊκής: