Σύμφωνα με τον δημοσιογράφο Μάκη Προβατά, «καθηγητές και φοιτητές φορούσαν περούκες να μοιάζουν με τον ίδιο…».
Θεσσαλονίκη: Τους τρέλανε όλους η νύφη - Έκανε τη γαμήλια φωτογράφιση πάνω από τις κάλπες
«Σε ευχαριστούμε για την συνεισφορά σου στο ΜΙΤ” και “Είμαστε υπερήφανοι που είμαστε συνάδελφοί σου” είπαν οι καθηγητές… Σε ευχαριστούμε που είσαι δάσκαλός μας” είπαν οι μαθητές… Στο τέλος όλοι πέταξαν τις περούκες τους ψηλά…”» αναφέρει η ανάρτηση του Μάκη Προβατά.