Για την ακρίβεια αυτή είναι η βιτρίνα. Πίσω από την προσπάθεια «εξημέρωσης» του Έβερεστ και την εκπλήρωση ενός ονείρου ζωής για κάθε ονειροπόλο, υπάρχει μια εφιαλτική πραγματικότητα. Ενα παζλ από εκατοντάδες τραγωδίες, όσα είναι και τα πτώματα που κείτονται στις παγωμένες πλαγιές του μεγαλύτερου ανοιχτού τάφου του κόσμου.
Θεσσαλονίκη: Τους τρέλανε όλους η νύφη - Έκανε τη γαμήλια φωτογράφιση πάνω από τις κάλπες
Για όσους θέλουν να δουν τι κρύβεται πίσω από τις θρυλικές ιστορίες ανάβασης , αρκεί ένα κλικ ΕΔΩ
[dynamic-sidebar id=”post-area-diabaste”]