«Δαιμόνια» μυαλά σκέφτηκαν να φτιάξουν το ελληνικό… Tinder με την ονομασία «Babymou», δηλαδή «μωρό μου» ή και για όσους δεν ξέρουν αγγλικά «Μπάμπη μου».
Η εν λόγω εφαρμογή με το μότο «Meet your Greek» δηλαδή «συνάντησε τον Έλληνά σου» δίνει την ευκαιρία σύμφωνα με τους δημιουργούς της «να ταιριάξεις με ελεύθερους Έλληνες από όλο τον κόσμο».
ΗΠΑ: Η Microsoft ανακοίνωσε ότι λαμβάνει μέτρα έπειτα από τεχνικό πρόβλημα
Όταν δύο προφίλ πατάνε το ένα στο άλλο την επιλογή «ναι» τότε εμφανίζεται το gif «ώπα».
Η εφαρμογή έχει φίλτρα ανάλογα με την ηλικία, την απόσταση και άλλα, καθώς επίσης και όλα τα στερεοτυπικά ελληνικά στοιχεία: Κυκλαδονήσια, καρδούλα με μαίνδρους, γαλανόλευκό φόντο κ.α. για να βρει όποιος ενδιαφέρεται το… baby tou.