Οι Μιλγουόκι Μπακς του Γιάννη Αντετοκούνμπο παραμένουν η μοναδική αήττητη ομάδα στο φετινό ΝΒΑ. Τα «Ελάφια» πέρασαν από την Μινεσότα, επικρατώντας με 115-102 των Τίμπεργουλβς, ανεβάζοντας έτσι το φετινό τους ιστορικό ρεκόρ στο 8-0.
Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο είχε μια ηγετική εμφάνιση, φτάνοντας στο triple double με 26 πόντους, 13 ριμπάουντ και 11 ασίστ. Ο Τζρου Χόλιντεϊ ήταν άξιος συμπαραστάτης του «μετρώντας» 29 πόντους, 8 ριμπάουντ και έξι ασίστ, ενώ καλό ματς έκανε ο Πόρτις με 18 και 8 ριμπάουντ.
Να αναφέρουμε ότι -κατά τη διάρκεια του αγώνα- ο «Greek Freak» ξεπέρασε τον Μπόμπ Ντάντριτζ και ανέβηκε στη δεύτερη θέση της λίστας του Μιλγουόκι με τα περισσότερα εύστοχα δίποντα στην ιστορία της ομάδας.
Από τους Τίμπεργουλβς (ρεκόρ 4-5) ο Έντουαρντς είχε 24 πόντους, 3 ριμπάουντ, ενώ ο Τάουνς πρόσθεσε 22 πόντους, 11 ριμπάουντ και 5 ασίστ.
Επόμενος αγώνας για τους Μπακς είναι τα ξημερώματα της Κυριακής (06/11) με αντίπαλο τους Οκλαχόμα Σίτι Θάντερ του Αλεξέι Ποκουσέβσκι στο Fiserv Forum, ενώ θα ακολουθήσουν τρεις εκτός έδρας αγώνες με Ατλάντα Χοκς, Οκλαχόμα Θάντερ, Σαν Αντόνιο Σπερς.
Sports Illustrated για Ολυμπιακούς Αγώνες: Πόσα μετάλλια προβλέπει για την Ελλάδα - Ποια γκάφα έκανε
Τα δωδεκάλεπτα: 26-34, 54-61, 84-95, 102-115
Γιάννης Αντετοκούνμπο: Το εντυπωσιακό του triple double
Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο σημείωσε το πρώτο του triple-double της σεζόν -και 30o της καριέρας του στο ΝΒΑ, στη νίκη των Μιλγουόκι Μπακς (115-102) επί των Μινεσότα Τίμπεργουλβς στη Μινεάπολη.
Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ολοκλήρωσε το παιχνίδι με 26 πόντους (5/13 δίποντα, 2/4 τρίποντα και 10/20 βολές), 14 ριμπάουντ και 11 ασίστ, έκανε 4 λάθη και 3 φάουλ σε 33:35 λεπτά συμμετοχής.