Πραγματοποιήθηκε το μεσημέρι της Παρασκευής (3/6) η παρουσίαση των νέων διαρκείας της ΠΑΕ Ολυμπιακός, με το σύνθημα «μη σταματάς» να κυριαρχεί στη φετινή καμπάνια.
Κώστας Φορτούνης και Ανδρέας Μπουχαλάκης εκπροσώπησαν τους ποδοσφαιριστές, καθώς αμφότεροι άκουσαν από τον Γιάννη Βρέντζο να ανακοινώνει ότι μένουν στον Ολυμπιακό μέχρι το 2020. Την εκδήλωση προλόγισε ο διευθυντής επικοινωνίας της ομάδας, Κωνσταντίνος Καραπαπάς.
Ο διευθύνων σύμβουλος της ΠΑΕ, Γιάννης Βρέντζος ξεκίνησε τις δηλώσεις του ανακοινώνοντας την ανανέωση των συμβολαίων των Φορτούνη – Μπουχαλάκη μέχρι το 2020.