Τα «ελάφια» δεν αντιμετώπισαν το παραμικρό πρόβλημα καθ’ όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης, η οποία ουσιαστικά κρίθηκε στη δεύτερη περίοδο που έκλεισε με επιμέρους σκορ 34-14 και πήγαν στα αποδυτήρια με 69-51.
Στη συνέχεια, δεν σημειώθηκε κάποια μεγάλη διαφορά στο παιχνίδι και αξιοσημείωτο είναι το γεγονός πως το Μιλγουόκι δεν είχε κανέναν παίκτη του να παίζει πάνω από 27 λεπτά.
A moment he'll always remember 🙏@Giannis_An34 | #ThisIsWhyWePlay pic.twitter.com/ZOgpz07R00
— Milwaukee Bucks (@Bucks) December 15, 2019
Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, από την πλευρά του, είχε μία από τις πιο άνετες βραδιές του στην άλλη άκρη του Ατλαντικού, αφού χωρίς να πιεστεί ιδιαίτερα πέτυχε 29 πόντους (με 10/15 δίποντα, 2/5 τρίποντα, 3/7 βολές), μάζεψε 4 ριμπάουντ, μοίρασε 4 ασίστ, ενώ 1 κλέψιμο και 1 κόψιμο σε 24 λεπτά συμμετοχής.
The best from The Greek Freak:
29 PTS | 4 REB | 4 AST | 24 MIN. pic.twitter.com/pxdPqFWVlf
— Milwaukee Bucks (@Bucks) December 15, 2019
"I'm telling you this team is DEEP." pic.twitter.com/wXwL4vSLa3
— Milwaukee Bucks (@Bucks) December 15, 2019