Η Ελληνίδα άλτρια του τριπλούν «προσγειώθηκε» στα 14.74μ., βελτίωσε κατά ένα εκατοστό το ατομικό της ρεκόρ (14.73μ. από το 2016) και έδειξε ότι βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση και ότι είναι ικανή να διεκδικήσει με αξιώσεις μετάλλιο στο Ευρωπαϊκό του Βερολίνου.
Ολυμπιακός: Μία ανάσα από το deal του καλοκαιριού οι ερυθρόλευκοι - Υπογράφει ο Ελ Κααμπί
Η Παπαχρήστου έκανε ακόμη ένα μεγάλο άλμα, στα 14.60μ., και στη συνέχεια σταμάτησε τον αγώνα. Εκτός από κορυφαία επίδοση στην Ευρώπη, το 14.74μ. είναι και η τρίτη καλύτερη επίδοση φέτος στον κόσμο, πίσω από το 14.96μ. της Κολομβιανής Κατρίν Ιμπαργκουέν και το 14.84μ. της Αμερικανίδας Τόρι Φράνκλιν.
[dynamic-sidebar id=”post-area-diabaste”]