Ένα ακόμη τραγούδι που συμπληρώνει την ενότητα τραγουδιών του Άγγελου Ανδρεάτου με τον τίτλο «Καντάδες του σήμερα» που περιέχει τραγούδια με επτανησιακό χρώμα.
Ένα τραγούδι-καντάδα που οδηγεί τη σκέψη μας, σε ένα καθημερινό κεφαλλονίτικο καλοκαιρινό πρωινό, της ξεγνοιασιάς και της ανεμελιάς και μας μεταφέρει εικόνες και αρώματα, από τις όμορφες παραλίες της Κεφαλονιάς.
Εφιάλτες & Παραμύθια 2: Το καινούριο βιβλίο του βραβευμένου Αντώνη Τουμανίδη κυκλοφορεί από τις εκδόσεις Anubis
«Πάμε για μπάνιο στο γιαλό, μοσχοβολάει ως εδώ, της θάλασσας ο μπάτης».