«Εκφράζω τα θερμά συγχαρητήριά μου στον Γιώργο Λάνθιμο, που με την ταινία του «Poor Things» κέρδισε τον Χρυσό Λέοντα στο Διεθνές Φεστιβάλ Κινηματογράφου Βενετίας. Μία μεγάλη διάκριση για έναν ιδιοφυή δημιουργό, με εντελώς προσωπικό, άκρως αναγνωρίσιμο ιδίωμα», ανέφερε η κυρία Σακελλαροπούλου.
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
22/07/2024
|
17:52
Μεγάλη συναυλία στο Ηρώδειο - «Τραγουδάμε για την Ίμβρο» - Νταλάρας, Γλυκερία, Θαλασσινός, Daly, Ξυδάκης και Μητσιάς
«Μέσα στη θλίψη και την αγωνία που μας συνέχει όλους, τέτοιες ειδήσεις απομακρύνουν για λίγο τον ζόφο, υπενθυμίζοντάς μας την παρηγορητική δύναμη της τέχνης», πρόσθεσε.