Παρών στην ορκωμοσία ήταν και ο απερχόμενος δήμαρχος Αθηναίων, Κώστας Μπακογιάννης, ο οποίος είχε μια θερμή χειραψία και ολιγόλεπτη συνομιλία με τον Χάρη Δούκα.
Η ορκωμοσία έγινε στη Δημοτική Αγορά της Κυψέλης, η οποία επελέγη επειδή «αντικατοπτρίζει την προσήλωση της νέας Δημοτικής Αρχής στην ανάδειξη των γειτονιών της πόλης και στην προοπτική ανανέωσης, ανάπτυξης και δημιουργίας ίσων ευκαιριών για όλους τους κατοίκους της», όπως διευκρινίζει το Γραφείο Τύπου του Χάρη Δούκα.
Γεωργιάδης: Πληρωμένη απάντηση στους Τούρκους - «Με τα F-35 μια νύχτα ξαφνικά μπορεί να μας δεις στην Άγκυρα»
Ειδήσεις σήμερα
Αυτές είναι οι συντάξεις για δημόσιο και ενστόλους το 2024 [αναλυτικοί πίνακες και παραδείγματα]