«Εγώ αισθάνομαι την ανάγκη, γιατί ξέρω ότι πολλοί άνθρωποι αγωνιούν αν μπαίνουμε (στη Βουλή)… Τους καλώ να είναι κοντά μας, να έρθουν αν θέλουν και στα γραφεία μας. Να ξέρουν ότι χάρη σε αυτούς η «Πλεύση Ελευθερίας» είχε αυτή την εκτόξευση των τελευταίων ημερών» συμπλήρωσε η Ζωή Κωνσταντοπούλου.
Και συμπλήρωσε: «Η «Πλεύση Ελευθερίας» είναι μια ανάσα από τη Βουλή και μπορεί το πρωί να βρίσκεται στη βουλή. Έχουμε κάθε λόγω να πιστεύουμε ότι πολύ σύντομα μπορεί να έχουμε Ζωή στη Βουλή…
Αγαπητέ Νίκο - Αγαπητέ Στέφανε...: Ο διάλογος Ανδρουλάκη-Κασσελάκη στο X για το Κυπριακό
Δεσμεύομαι κοιτώντας τους στα μάτια ότι εγώ δε θα προδώσω κανέναν και καμιά ποτέ. Δεν πρόκειται να κάνω βήμα πίσω από τα όνειρά μας και τις ελπίδες μας και θα είμαι εδώ, είτε είμαστε αύριο στη Βουλή είτε δεν είστε».