Η 16χρονη Νίκη τελικά δεν άντεξε… Άφησε την τελευταία πνοή της, μετά από πολυήμερη μάχη στο νοσοκομείο. Η κόρη του Νίκου Νικολόπουλου και της Τασίας Μανωλοπούλου, ήταν ένα από τα τέσσερα παιδιά του ζευγαριού.
Με μια συγκινητική ανάρτηση στο facebook, η μητέρα της, Τασία Μανωλοπούλου ανακοίνωσε το χαμό της κόρης της. Το τελευταίο αντίο στη Νίκη θα πουν την Τρίτη στις 17.00 στον Αγιο Ανδρέα της Πάτρας.
Υπενθυμίζουμε πως οι γονείς της μικρής Νίκης έχουν αποφασίσει να δωρίσουν τα όργανά της, ενώ όπως χαρακτηριστικά γράφει η μητέρα της «Η ψυχή σου δεν ταίριαξε ποτε στον κόσμο μας αλλα με το σώμα σου ίσως βοηθήσεις κάποιους άλλους να ζήσουν πιο αξιοπρεπή κ εύκολη ζωη…»