Αντάλλαξε ευχές και συζήτησε με γιατρούς, νοσηλευτές, ασθενείς.
Μητσοτάκης: Προτεραιότητά μας η στήριξη των ΑμεΑ - Τα ΚΕΠΑ ενισχύονται με 700 επιπλέον γιατρούς
Συναντήθηκε με τον Διοικητή και τους Διευθυντές Ιατρικής & Νοσηλευτικής υπηρεσίας και συζήτησε μαζί τους τα προβλήματα που αντιμετωπίζουν, επισκέφτηκε το ΤΕΠ και συνομίλησε με εφημερεύοντες ιατρούς, νοσηλευτικό και λοιπό προσωπικό, καθώς και με ασθενείς.
Σημειώνεται ότι είναι η πρώτη φορά που Υπουργός Υγείας επισκέπτεται το ΨΝΑ.
Επίσης, επισκέφτηκε το τμήμα που νοσηλεύει περιστατικά αυτισμού, όπου είδε τη μεγάλη προσπάθεια αποκατάστασης και επανένταξης και αντάλλαξε ευχές με το προσωπικό που εφημέρευε, με ασθενείς και συγγενείς τους.