Ο Νίκος Αλέφαντος εμφανίζεται, σε προεκλογικό σποτάκι του υποψηφίου με την ΝΔ στην Α’ Πειραιά Τάσο Αβραντίδη.
Πρόεδρος της Επιτροπής Μεταφορών και Τουρισμού στο Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο η Ελίζα Βόζενμπεργκ
«Στην πολιτική χρειάζεσαι για να χαλάσουμε τον κόσμο! Βουλή, παίξε μπαλίτσα. Βάλε τον φοβερό Τάσο Αβραντίδη μέσα. Γιατί βοηθάει: Φτωχό, συνταξιούχο, φουκαρά, νέο, μπατίρη, γιαγιάδες. Τα πάντα όλα, Αβραντίδης!», λέει με ο αμίμητος Νίκος Αλέφαντος