Στις 8 Δεκεμβρίου, ο Μαυρίκιος Μαυρικίου, παραγωγός του μιούζικαλ «Η Παριζιάνα», ανακοίνωσε πως η Ερρικα Μπρόγιερ που συμμετείχε ως guest στην παράσταση θα απουσίαζε για λίγο καιρό από τη θέση της.
H Νίκη Λάμη στο ΤΥΠΟΣ TV: «Θέλω να διατηρώ την παιδικότητά μου, την ανεμελιά»
Σύμφωνα με την εφημερίδα «Espresso» και το ρεπορτάζ του Νίκου Νικόλιζα, η επιτυχημένη χορεύτρια και ηθοποιός παραμένει νοσηλευόμενη στην εντατική μονάδα θεραπείας, έχοντας στο πλευρό της την κόρη της, Σάντρα.
Ο πρώην σύζυγός της, Κώστας Βουτσάς, έχει ζητήσει να ενημερώνεται καθημερινά για την εξέλιξη της υγείας της.