Η Μαργαρίτα Νερτζή και η Έλενα Πολυχρονοπούλου τέθηκαν στην διάθεση των υπολοίπων για αποχώρηση. Οι ψήφοι στην πλευρά των κοριτσιών έβγαζαν ισοπαλία. Επομένως, οι ψήφοι που θα έδιναν τα αγόρια θα καθόριζαν το ποια θα αποχωρήσει.
Κατερίνα Καινούργιου: To σχόλιο της κάτω από την ανάρτηση του συντρόφου της -«Μαζί σου είναι διαφορετικά» [εικόνα]
Προς έκπληξη αρκετών, η Έλενα Πολυχρονοπούλου παρέμεινε και αποχώρησε η Μαργαρίτα από το Power of Love. Η αποχώρηση της Μαργαρίτας ήρθε σε μια στιγμή που είχε επιστρέψει στο παιχνίδι το ταίρι της, ο Τζόνι Αμπατζόπουλος και αυτό προκάλεσε την στενοχώρια του. Μάλιστα, στο πλευρό του στάθηκε ο Παύλος Παπαδόπουλος που άφησε υπονοούμενα για το μυαλό των υπολοίπων.
Στη συνέχεια ακολούθησε μια ένταση με αλληλοκατηγορίες, ενώ δεν έλειψαν και τα κλάματα. Στο επίκεντρο των κατηγοριών βρέθηκε ο Άλεξ και φάνηκαν για άλλη μια φορά οι κλίκες που υπάρχουν στο Power of Love.
https://www.youtube.com/watch?time_continue=191&v=r0Q7R4bBf8o