Η ηθοποιός μεγαλώνει όμορφα και αυτό είναι και το μήνυμα της φωτογραφίας: ότι η ομορφιά είναι κάτι που ξεκινά από μέσα. Κρύβεται στο βλέμμα και στην έκφραση του προσώπου. Εχοντας τονίζει τα μάτια και τα χείλη της, η Κωνσταντίνα Μιχαήλ γοητεύει και συγκεντρώνει χιλιάδες like.
H Νίκη Λάμη στο ΤΥΠΟΣ TV: «Θέλω να διατηρώ την παιδικότητά μου, την ανεμελιά»
Xωρίς photoshop, χωρίς ρετούς, «καθαρή» ομορφιά».
Με αυτή τη λεζάντα, ο φωτογράφος, Πάνος Γιαννακόπουλος δημοσίευσε ένα πορτρέτο της ηθοποιού.