Χολιγουντιανός αέρας έπνεε στο φετινό αγώνα «24 Ωρες του Λε Μαν», καθώς ανάμεσα στους χιλιάδες θεατές πολλοί ήταν οι διάσημοι που παρακολουθούσαν το θρυλικό ράλι αντοχής, στις 18 και 19 Ιουνίου στην επαρχία Λε Μαν της Γαλλίας.
Ο Τσάκι Τσαν, ο Τζέισον Στέιθαμ και ο Πάτρικ Ντέμπσι, ο οποίος έχει δική του ομάδα αλλά φέτος δεν συμμετέχει ως οδηγός, βρέθηκαν στις θέσεις VIP, ενώ ο διάσημος ηθοποιός και σύζυγος της Αντζελίνα Τζολί κρατώντας τη γαλλική σημαία έδωσε την εκκίνηση του αγώνα και είχε την ευκαιρία να οδηγήσει ένα αγωνιστικό για ένα γύρο.
Ο 52χρονος δήλωσε λάτρης της αδρεναλίνης του μηχανοκίνητου αθλητισμού και έκλεψε την παράσταση με τη λευκή φόρμα του. Η εμφάνισή του στον αγώνα συνέπεσε με τις πληροφορίες που τον θέλουν να ετοιμάζει μια ταινία για τη μάχη Ford – Ferrari στον αγώνα του Λε Μαν τη δεκαετία του ‘60.
ΜΑΡΙΝΑ ΜΟΥΚΑ
[email protected]