Ο λόγος για μία Τρικαλινη μητέρα, που σύμφωνα με το ρεπορτάζ του Tv10.gr υποβληθεί σε τεστ το οποίο βγήκε θετικό. Στην ίδια διαδικασία μπήκαν και άτομα από το στενό της περιβάλλον, ενώ άμεσα μπήκαν σε καραντίνα.
Σήμερα βγήκαν τα αποτελέσματα και για την κόρη της, η οποία είναι και αυτή θετική στον ιό.
Κορονοϊός: Σε έξαρση και τον Αύγουστο - Γεμάτες οι κλίνες covid στο Σωτηρία
Τότε με αίσθημα ευθύνης ενημέρωσε τους εμπλεκόμενους με την υγεία και την εκπαίδευση φορείς να προχωρήσουν στις απαραίτητες ενέργειες.
Αν μη τι άλλο τέτοιου είδους πράξεις αποδεικνύουν πως ακόμη και στις ημέρες μας υπάρχουν άνθρωποι που με τον αλτρουισμό που τους διακατέχει βάζουν το συμφέρον της κοινωνίας πιο ψηλά απο το δικό τους.
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, ανά πάσα στιγμή στο EleftherosTypos.gr