Ανάρτηση στην προσωπική του σελίδα στο facebook έκανε ο επικεφαλής του Ποταμιού Σταύρος Θεοδωράκης, με αφορμή τη δωρεά οργάνων της κόρης τους, στην οποία προχώρησε το ζεύγος Νικολόπουλου.
Συγκεκριμένα έγραψε:
Με το Νίκο Νικολόπουλο δε με συνδέει τίποτα. Αντιθέτως μας χωρίζουν πολλά. Θα ήθελα όμως να εξάρω την πρόθεσή του και την πρόθεση της γυναίκας του Αναστασίας να δωρίσουν τα όργανα της πανέμορφης κόρης τους Νίκης.
Όπως μου είχε πει στους “Πρωταγωνιστές” μια κοπέλα που δώρησε τα όργανα του αδελφού της “το μόνο που απαλύνει λίγο τον πόνο μου είναι να σκέφτομαι ότι τα μάτια του και η καρδιά του συνεχίζουν αλλού”.
Μπράβο τους. Ελπίζω να υπάρξουν μιμητές. Να πάψει η Ελλάδα να είναι η χώρα με τους λιγότερους δωρητές και αιμοδότες.