Τον 18χρονο φοιτητή από την Κρήτη υποδέχτηκαν στο δημαρχιακό μέγαρο ο δήμαρχος Θεσσαλονίκης Κωνσταντίνος Ζέρβας και ο πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου Πέτρος Λεκάκης και του παρέδωσαν τιμητική διάκριση.
Eνας πνιγμός την ημέρα στις θάλασσες - Ο καύσωνας αυξάνει τους κινδύνους για τους κολυμβητές άνω των 60 ετών
Τον Άγγελο Τσιαμούρα συνόδευε ο Θεόδωρος Πρασσάς, αδερφός της 22χρονης Μυρσίνης που επέβαινε στο τρένο και νοσηλεύεται στη Μονάδα Εντατικής Θεραπείας του Πανεπιστημιακού Γενικού Νοσοκομείο Λάρισας.
Οι δύο νέοι ζήτησαν από τον κ. Ζέρβα και τον κ. Λεκάκη τη στήριξη του δήμου Θεσσαλονίκης για τα θύματα του δυστυχήματος και τις οικογένειές τους, με τον δήμαρχο να τους διαβεβαιώνει πως θα βρίσκεται στο πλευρό τους.