Σύμφωνα με το naxostimes.gr, 14χρονος, μαθητής του Γυμνασίου Τραγαίας, έβγαλε μαχαίρι σε 16χρονο, μαθητή του ΕΠΑΛ Φιλωτίου, τον οποίο τραυμάτισε στο χέρι.
Τον 16χρονο μετέφερε στο νοσοκομείο Νάξου ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ και στη συνέχεια διακομίστηκε σε νοσοκομείο της Αθήνας, με το τραύμα, ευτυχώς, να μην του έχει δημιουργήσει σοβαρό πρόβλημα.
Αεροδρόμιο «Μακεδονία»: Χειροπέδες σε 27χρονο που έβριζε τους πάντες επειδή έχασε την πτήση του
Πώς έγινε το περιστατικό
Το περιστατικό συνέβη μεσημβρινές ώρες της Πέμπτης 25 Ιανουαρίου αφού οι μαθητές είχαν σχολάσει, έξω από το Γυμνάσιο Τραγαίας και καταγγέλθηκε λίγες ημέρες αργότερα, στις αστυνομικές αρχές.
Ο 16χρονος που αρχικά κράτησε μυστικά τα όσα συνέβησαν, ισχυρίζεται ότι ο 14χρονος του έκανε επίδειξη το μαχαίρι που κρατούσε και ο τραυματισμός έγινε χωρίς πρόθεση.
Το περιστατικο έχει προκαλέσει ΣΟΚ στις μικρές κοινωνίες των χωριών αλλά και στις σχολικές κοινότητες που θεωρούν αδιανόητο, ανήλικα παιδιά να κυκλοφορούν με μαχαίρια.
Ειδήσεις σήμερα
Θρίλερ με την εξαφάνιση 38χρονης στους Αγίους Θεοδώρους – Στο σπίτι της είχε ξεσπάσει φωτιά
Αγροτικό ρεύμα: Αυτά είναι τα 5 μέτρα μείωσης κόστους – Τι ανακοίνωσε το ΥΠΕΝ