Σύμφωνα με πληροφορίες του Cyclades24.gr , η οικογενειακή τραγωδία σημειώθηκε στην περιφ. οδό Ακρωτηρίου – Μεγαλοχωρίου, όταν ο οδηγός του αυτοκινήτου, έχασε τον έλεγχο του οχήματος, με αποτέλεσμα το όχημα να βρεθεί στο αντίθετο ρεύμα και να συγκρουστεί με διερχόμενο Van με αποτέλεσμα τον ακαριαίο θανάσιμο τραυματισμό των δύο επιβαινόντων του Ι.Χ. Οχήματος.
Τα δύο θύματα της οικογενειακής τραγωδίας κατάγονταν από το Εμπορείο της Σαντορίνης, αναφέρει το ρεπορτάζ του τοπικού site, ενώ τραυματισμένος είναι ο οδηγός του Van.
Στο σημείο έφτασε το Πυροσβεστικό Κλιμάκιο του νησιού, με τον διοικητή τους, οι οποίοι αντίκρισαν το σοκαριστικό τροχαίο, ενώ τους απεγκλώβισαν με την χρήση διασωστικής σειράς και τους παρέλαβε το ΕΚΑΒ όπου τους μετέφεραν στο Νοσοκομείο της Σαντορίνης όπου και διαπιστώθηκε ο θάνατος τους.
Χειροπέδες σε 36χρονο που παρέσυρε και χτύπησε γυναίκα με αναπηρικό αμαξίδιο
Τα ακριβή αίτια και οι συνθήκες του τροχαίου δυστυχήματος ερευνώνται από την Υποδιεύθυνση Αστυνομίας Θήρας.
Ειδήσεις σήμερα
Ναύπλιο: Ο δήμαρχος πέταγε σκουπίδια και… περιττώματα στην πόρτα αντιπάλου του!