Μεταξύ άλλων το παρών στην κηδεία της ηθοποιού έδωσε ο Βασίλης Κωνσταντίνου, πρώην σύντροφός της, ο οποίος δήλωσε στην κάμερα του «Πρωινού» «Η Μάρθα Καραγιάννη ήταν ένα κομμάτι από τη ζωή μου. Οικογένεια».
![](https://eleftherostypos.gr/wp-content/uploads/2022/09/5685272-1024x683.jpg)
Η κάμερα του «Πρωινού» συνάντησε τη Ζωζώ Σαπουντζάκη, η οποία όπως ανέφερε «Με τη Μάρθα κάναμε όνειρα. Να με περιμένει κι εμένα».
Στην κηδεία παρευρίσκονται επίσης η Άννα Φόνσου, ο Δημήτρης Παπάζογλου και ο Μάκης Δελαπόρτας. Ο κ. Δελαπόρτας, χαρακτήρισε τη Μάρθα Καραγιάννη βαθιά φιλοσοφημένο άνθρωπο, που ήξερε πότε να φεύγει, δίνοντας χώρο στη νέα γενιά.
![](https://eleftherostypos.gr/wp-content/uploads/2022/09/5685288-1024x683.jpg)
«Μία σημαντική γυναίκα, μία σημαντική καλλιτέχνιδα. Θα μου λείψει πολύ, γνωριστήκαμε στην ταινία ”Μαριχουάνα στοπ”», με αυτά τα λόγια αποχαιρέτισε η Μαρία Ιωαννίδου τη Μάρθα Καραγιάννη.
Η σορός της Μάρθας Καραγιάννη θα μεταφερθεί στο αποτεφρωτήριο στη Ριτσώνα μαζί με τη σύζυγο του ψυχίατρου και στενού φίλου της εκλιπούσας Δημήτρη Σούρα.
![](https://eleftherostypos.gr/wp-content/uploads/2022/09/5685289-1024x683.jpg)
Ειδήσεις σήμερα
Συντάξεις-δημόσιο: Αυτοί είναι οι πίνακες με τις νέες συντάξεις βάσει προϋπηρεσίας