Σύμφωνα με το onlarissa, το τροχαίο έγινε επί της οδού Φαρσάλων, στο δρόμο προς Νίκαια, όταν υπό αδιευκρίνιστες συνθήκες συγκρούστηκαν αρχικά δύο οχήματα και στη συνέχεια ενεπλάκη κι ένα τρίτο.
Eνας πνιγμός την ημέρα στις θάλασσες - Ο καύσωνας αυξάνει τους κινδύνους για τους κολυμβητές άνω των 60 ετών
Μάλιστα, το χτύπημα ήταν τόσο σφοδρό που το ένα εκ των τριών οχημάτων «σηκώθηκε» στον αέρα και έπεσε με δύναμη στο οδόστρωμα.
Κατά πληροφορίες, δύο γυναίκες τραυματίστηκαν και μεταφέρθηκαν με ασθενοφόρα του ΕΚΑΒ στο εφημερεύον Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο Λάρισας. Η κατάσταση της υγείας τους φέρεται να μην εμπνέει ανησυχία.