Στόχος η προστασία των 6 εργαζομένων και 2 πληρωμάτων ΕΚΑΒ.
Για την απρόσκοπτη παροχή των ιατρικών υπηρεσιών δημιουργείται προσωρινή δομή στο δημαρχείο της Αργαλαστής σε συνεργασία με τον Δήμο, ενώ άμεσα εκδιδεται ανακοίνωση για την προσωρινή παροχή πρώτων βοηθειών στο δημαρχειο.
Eνας πνιγμός την ημέρα στις θάλασσες - Ο καύσωνας αυξάνει τους κινδύνους για τους κολυμβητές άνω των 60 ετών
Διευκρινίζεται ότι στο Κέντρο Υγείας Αργαλαστής παραμένει πυροσβεστικό όχημα για την συνεχή άντληση των υδάτων, ενώ μετά την ομαλοποίηση της κατάστασης αναμένεται να επιστρέψουν με ασφάλεια στο Κέντρο Υγείας.
Ειδήσεις σήμερα
Νέο ΚΟΚ φέρνουν οι κόντρες – Ποιοι και πότε θα χάνουν την άδεια οδήγησης