Όπως λένε οι κάτοικοι ένα χιλιόμετρο μακριά ακούγονταν οι εκρήξεις από τις μολότοφ και τα γκαζάκια που πετούσαν συγκεκριμένα άτομα, για να «γιορτάσουν» το γεγονός της Ανάστασης.
Σύμφωνα με όσα καταγγέλουν η Δημοτική Αστυνομία, με συνεργείο καθαριότητας, πέρασε το απόγευμά του Μ. Σαββάτου από το σημείο, πήρε τα ξύλα που είχαν μαζέψει.
Βούλα: Σύλληψη 37χρονου που σκότωσε αδέσποτη γάτα - Του επιβλήθηκε πρόστιμο 30.000 ευρώ
Όμως στις 10 το βράδυ ανήλικα άρχισαν να μεταφέρουν τις παλέτες που είχαν κρύψει στο 5ο ΕΠΑΛ και δημιούργησαν μια στοίβα πάνω από 10 μέτρα. Όπως λέει κάτοικος της συνοικίας, ενημερώθηκε άμεσα η αστυνομία, χωρίς όμως πρακτικά να γίνει κάτι, με συνέπεια το ίδιο σκηνικό να επαναλαμβάνεται τα τέσσερα τελευταία χρόνια, με τους ίδιους πρωταγωνιστές.
εικόνες: newshub.gr
Ειδήσεις σήμερα
Κλοπή σε κατάστημα του Βόλου – Δείτε καρέ καρε τη δράση των διαρρηκτών! [βίντεο]
Εργαζόμενοι 65άρηδες: Σε ποιες ηλικίες θα αυξηθεί η απασχόληση – Αποκαλυπτική έκθεση
Κοινωνικός τουρισμός: Πότε ανοίγει η πλατφόρμα – Ποιοι δικαιούνται να κάνω αίτηση