Μάλιστα, ο Γ. Παπαγεωργίου, πρώην πρόεδρος της Ελλήνων Συνέλευσις στην Καρδίτσα χαρακτήρισε «εγκληματική οργάνωση» την ηγεσία του Αρτέμη Σώρρα.
Σεισμός: Πυρά Παπαδόπουλου στον Ολλανδό... προφήτη για τα ρίχτερ στα Δωδεκάνησα
Το πρώην στέλεχος της Ελλήνων Συνέλευσις στην Καρδίτσα, μιλώντας στον Alpha, τόνισε:
«Στην πορεία διαπίστωσα, όταν δεν βγαίναμε και απευθύνθηκα στα κεντρικά μας είπαν ότι “εμείς δεν έχουμε να καλύψουμε τα δικά μας έξοδα” και τότε σταματήσαμε τη δράση μας. Τα χαρτιά, αυτά τα εξώδικα του Σώρρα, φαίνεται πως ήταν μπακαλόχαρτα… Δεν έχουν καμία ισχύ. Καταλήγω ότι η ηγεσία της Ελλήνων Συνέλευσις, είναι μια εγκληματική οργάνωση. Μας κοροϊδεψαν, τρέξαμε, βάλαμε λεφτά από την τσέπη μας…»