Όπως αποκάλυψε το iefimerida.gr, η πρώτη του συμμετοχή ήταν για τον τίτλο του WABBA Μίστερ Πελοπόννησος το 1987, στην κοντή κατηγορία των Τζούνιορς, ωστόσο έχασε γιατί δεν ήξερε να ποζάρει.
Πολύ αυξημένος κίνδυνος πυρκαγιάς σε Αττική, Στερεά Ελλάδα και Πελλοπόννησο
Σύμφωνα με δημοσίευμα της εποχής, ο Αρτέμης Σώρρας, αν και πρωτοεμφανιζόμενος, ήταν μυώδης, γραμμωμένος, με πολύ καλή πλάτη και χέρια, ωστόσο το ποζάρισμά του δεν ήταν όσο… καλό θα έπρεπε.
Η φωτογραφία είναι από τον διαγωνισμό στις 25 Απριλίου 1987 στο Δημοτικό Θέατρο Πατρών.