Όπως είπε ο ταξιτζής μιλώντας στην ΕΡΤ, ο ειδικός φρουρός γύρω στις 19:30 κάλεσε ταξί από το χωριό Μανιάκοι που βρίσκεται λίγο πριν από τη Λεύκη. “Μου είπε να τον αφήσω τις εργατικές κατοικίες για να πάρει το ΙΧ του, που το είχε στο συνεργείο και το είχε αφήσει εκεί ένας φίλος του” , τόνισε.
Οριοθετήθηκαν άμεσα οι δύο διαφορετικές εστίες φωτιάς που ξέσπασαν στο Μαρκόπουλο Αττικής
“Γεια σου γείτονα” είπε, μπαίνοντας στο ταξί ο δράστης, σύμφωνα με τον οδηγό ταξί.