Το βράδυ της Παρασκευής μαζεύτηκαν στην Πλαζ της Πάτρας, σε ένα υπαίθριο πάρτι, περίπου 2.000 άτομα. Είχαν τα πάντα. Ποτά, μουσική, ακόμα και ρεύμα.
Φλώρινα: Προσωρινά κρατούμενος ο 32χρονος για το θανάσιμο τραυματισμό του συντρόφου της πρώην του
Πώς είναι δυνατόν από την μία να τηρούνται αυστηρά μέτρα στα μαγαζιά μας και από την άλλη να επιτρέπεται να συμβαίνει κάτι τέτοιο, σε εξωτερικούς χώρους;» αναρωτιέται μιλώντας στο thebest.gr ο Σπύρος Στεργίου, Πρόεδρος του Συλλόγου Καταστηματαρχών Εστίασης & Αναψυχής Αχαΐας.
Οι καταστηματάρχες, στον χώρο της εστίασης στην Πάτρα, είχαν αναφερθεί ξανά σε αυτό το πρόβλημα ενώ όπως αναφέρει ο κ. Στεργίου δεν υπάρχει άλλη λύση από το να απευθυνθούν στην αστυνομία.