Το περιστατικό σημειώθηκε στην οδό Κολοκοτρώνη 67, με κατοίκους της περιοχής να κάνουν λόγο για μια γυναίκα με ψυχολογικά προβλήματα ενώ το κοριτσάκι ήταν ΑμΕΑ.
Ο πατέρας και σύζυγος των δύο θυμάτων της τραγωδίας έφτασε κάτω από το σπίτι και αντίκρισε νεκρές τη γυναίκα και την κόρη του και οι γείτονες τον άκουσαν να φωνάζει: «Γιατί μου το έκανες αυτό; Γιατί μου το έκανες αυτό;».
Σε δηλώσεις του στους δημοσιογράφους ο πεθερός της γυναίκας και παππούς του 5χρονου παιδιού περιγράφει τη στιγμή που έφτασε στο σπίτι και είδε τη νύφη του νεκρή στον δρόμο. «Εγώ δεν ήξερα τίποτα, γιατί ο γιος μου την Πρωτοχρονιά δούλευε. Τον πήραν τηλέφωνο και του είπαν ότι στο σπίτι του έγινε ληστεία και μας πήρε τηλέφωνο και μου είπε να πάω να δω τι γίνεται. Έρχομαι εδώ και βλέπω τη νύφη μου στον δρόμο, ανάσκελα και το μωρό από κάτω -είχαν βάλει ένα σεντόνι», αναφέρει ο πατέρας του άνδρα της 32χρονης.
Φλώρινα: Προσωρινά κρατούμενος ο 32χρονος για το θανάσιμο τραυματισμό του συντρόφου της πρώην του
Και προσθέτει: «Δεν μπορώ να το πιστέψω. Γιατί να πάρει και το παιδί μαζί της; Είχε προβλήματα υγείας η εγγονούλα μας αλλά το αγαπούσαμε, το θέλαμε το παιδί. Γιατί; Δεν μπορώ να το πιστέψω».
https://www.youtube.com/watch?v=KEQ7taR1shY
Η Ασφάλεια έχει αναλάβει την περαιτέρω διερεύνηση της υπόθεσης.
Περισσότερα σε λίγο…