Οι αστυνομικοί εντόπισαν το αυτοκίνητο των δραστών στο ύψος της αερογέφυρας της Αττικής Οδού στον Ασπρόπυργο και επιχείρησαν να πραγματοποιήσουν έλεγχο. Όμως οι κακοποιοί δεν υπάκουσαν στις υποδείξεις των αστυνομικών και ξεκίνησε καταδίωξη.
Χαμόγελο του Παιδιού: Συναγερμός για εξαφάνιση 17χρονου από την Καλαμαριά
Οι δράστες με το κλεμμένο ΙΧ περικυκλώθηκαν από περιπολικά και μοτοσικλετιστές της ομάδας ΔΙΑΣ, πάτησαν γκάζι. Αρχικά χτύπησαν μία μοτοσικλέτα και ανέπτυξαν ταχύτητα για να καταφέρουν να ξεφύγουν. Στη συνέχεια κάνοντας αναστροφή εμβόλισαν και περιπολικό της Αστυνομίας.